Održan sastanak Koordinacionog tima Mreže „Život bez nasilja“
U organizaciji Pokrajinskog zaštitnika građana – ombudsmana, 2. juna 2026. godine u Novom Sadu održan je sastanak Koordinacionog tima Mreže „Život bez nasilja“.
Sastanku su prisustvovali predstavnici i predstavnice resornih pokrajinskih sekretarijata, Zavoda za socijalnu zaštitu i Zavoda za ravnopravnost polova. Učesnici su sagledali postignute rezultate u radu na prevenciji i suzbijanju nasilja u okviru Akcionog plana Mreže za period 2025–2026. godine, razmotrili trenutne potrebe Mreže i dogovorili dalje aktivnosti za predstojeći period. Takođe, predloženo je da se u drugoj polovini godine počne sa pripremom novog Akcionog plana, čime se nastavlja kontinuirana međuinstitucionalna saradnja na jačanju sistema zaštite od nasilja.
