Please select your page

Одржан састанак Координационог тима Мреже „Живот без насиља“

Одржан састанак Координационог тима Мреже „Живот без насиља“У организацији Покрајинског заштитника грађана – омбудсмана, 2. јуна 2026. године у Новом Саду одржан је састанак Координационог тима Мреже „Живот без насиља“.

Састанку су присуствовали представници и представнице ресорних покрајинских секретаријата, Завода за социјалну заштиту и Завода за равноправност полова. Учесници су сагледали постигнуте резултате у раду на превенцији и сузбијању насиља у оквиру Акционог плана Мреже за период 2025–2026. године, размотрили тренутне потребе Мреже и договорили даље активности за предстојећи период. Такође, предложено је да се у другој половини године почне са припремом новог Акционог плана, чиме се наставља континуирана међуинституционална сарадња на јачању система заштите од насиља.