Javno zdravlje na lokalnom nivou u Republici Srbiji i iskustva iz regiona
Povodom desetogodišnjice donošenja zakona o javnom zdravlju Republike Srbije u hotelu Metropol Palas u Beogradu, danas smo prisustvovali sastanku Mreže za zdravlje Stalne konferencije gradova i opština (SKGO) pod nazivom „Javno zdravlje na lokalnom nivou u Republici Srbiji i iskustva iz regiona“.
Cilj sastanka je bio sagledavanje rezultata i prenos praktičnih znanja u oblasti javnog zdravlja na lokalnom nivou kroz segmente domaće prakse, regionalnih iskustava, multidisciplinarne saradnje i partnerstava.
Pored mnogobrojnih predstavnika relevantnih ministarstava i lokalne samouprave, članova lokalnih saveta za zdravlje, međunarodnih organizacija, zdravstvenih ustanova i drugih, sastanku su prisustvovale dr Dragana Ćorić Pokrajinska zaštitnica građana-ombudsmanka i zamenica Pokrajinske zaštitnice građana - ombudsmanke Slađana Mandić Miljanić.

