Please select your page

Јавно здравље на локалном нивоу у Републици Србији и искуства из региона

Јавно здравље на локалном нивоу у Републици Србији и искуства из регионаПоводом десетогодишњице доношења закона о јавном здрављу Републике Србије у хотелу Метропол Палас у Београду, данас смо присуствовали састанку Мреже за здравље Сталне конференције градова и општина (СКГО) под називом „Јавно здравље на локалном нивоу у Републици Србији и искуства из региона“.

Циљ састанка је био сагледавање резултата и пренос практичних знања  у области јавног здравља на локалном нивоу кроз сегменте домаће праксе, регионалних искустава, мултидисциплинарне сарадње и партнерстава.

Поред многобројних представника релевантних министарстава и локалне самоуправе, чланова локалних савета за здравље, међународних организација, здравствених установа и других, састанку су присуствовале др Драгана Ћорић Покрајинска заштитница грађана-омбудсманка и заменица Покрајинске заштитнице грађана - омбудсманке Слађана Мандић Миљанић.

Јавно здравље на локалном нивоу у Републици Србији и искуства из региона