Посета Геронтолошком центру у Суботици
У оквиру редовних активности дана 19. маја 2026. године посетили смо реновиран и реконструисани Дом „Дудова шума“ који је једана од три радне јединице које чине Геронтолошки центар у Суботици (у даљем тексту: Центар). У разговору са господином Милојем Грбовићем директором Центра, Вуком Токовићем секретаром Центра и Јеленом Алексић социјалном радницом било је речи о текућим активностима и плановима за 2026 годину. Акценат састанка била су питања која се односе на изазове са којима се суочавају установе социјалне заштите имајући у виду цене смештаја, капацитете смештаја (посебно нарастајућу потребу за смештај старијих особа које нису у прилици да се старају о себи), запошљавања стручних радника (посебно лекара, социјалних радника) и квалитета услуге коју пружају у Центру.
Директор је истакао да је Центар један од највећих у Републици Србији и да своју делатност реализује кроз облике ванинституционалне и институционалне заштите. Сваки од облика бриге о индивидуалним, оболелим, остарелим корисницима услуге који су смештени у Центру осмишљен је тако да пружи потребну подршку, заштиту (егзистенцијалну, психо-социјалну, здравствену), медицинску негу, културно, забавно, рекреативне садржаје, хоби, радну терапију, физикалну медицину и рехабилитацију, друге техничке услуге, на високо професионалном нивоу и по високим стандардима у складу са потребама и здрављем корисника који то диктира.
Након разговора, Слађана Мандић Миљанић, заменица Покрајинске заштитнице грађана – омбудсманке, са сарадницом и домаћинима Центра обишла је Дом „Дудова шума“.
