Please select your page

Poseta Gerontološkom centru „Srem“ u Rumi

Poseta Gerontološkom centru „Srem“ u RumiU okviru redovnih aktivnosti planiranih za 2026. godinu Slađana Mandić Miljanić, zamenica Pokrajinske zaštitnice građana – ombudsmanke i Jagoda Vještica, viša savetnica su dana 15. maja 2026. godine posetile Gerontološki centar „Srem“ u Rumi.

Razgovor o tekućim aktivnostima i planovima Gerontološkog centra za 2026. godinu obavljen je sa stručnim timom:  Milica Jevtić Djorđević, socijalnom radnicom, zatim Sanjom Kovačević-Vuković sekretarkom Gerontološkog centra, pravnicom po struci i Jelenom Novaković, psihološkinjom.

Takođe je bilo reči o izazovima sa kojima se suočavaju ustanove socijalne zaštite imajući u vidu cene smeštaja, kapaciteta smeštaja (posebno narastajuću potrebu za smeštaj starijih osoba koje nisu u prilici da se staraju o sebi), zapošljavanja stručnih radnika (posebno socijalnih radnika, psihologa, pravnika, lekara) i kvaliteta usluge koju pružaju u Gerontološkom centru.

Nakon razgovora sa stručnim timom, zamenica Pokrajinske zaštitnice građana – ombudsmanke obišla je Gerontološki centar.

Poseta Gerontološkom centru „Srem“ u Rumi