Посета Геронтолошком центру „Срем“ у Руми
У оквиру редовних активности планираних за 2026. годину Слађана Мандић Миљанић, заменица Покрајинске заштитнице грађана – омбудсманке и Јагода Вјештица, виша саветница су дана 15. маја 2026. године посетиле Геронтолошки центар „Срем“ у Руми.
Разговор о текућим активностима и плановима Геронтолошког центра за 2026. годину обављен је са стручним тимом: Милица Јевтић Ђорђевић, социјалном радницом, затим Сањом Ковачевић-Вуковић секретарком Геронтолошког центра, правницом по струци и Јеленом Новаковић, психолошкињом.
Такође је било речи о изазовима са којима се суочавају установе социјалне заштите имајући у виду цене смештаја, капацитета смештаја (посебно нарастајућу потребу за смештај старијих особа које нису у прилици да се старају о себи), запошљавања стручних радника (посебно социјалних радника, психолога, правника, лекара) и квалитета услуге коју пружају у Геронтолошком центру.
Након разговора са стручним тимом, заменица Покрајинске заштитнице грађана – омбудсманке обишла је Геронтолошки центар.

